19.07.2018 r. / Komentarzy: 0

LIST MOTYWACYJNY – JAK GO NAPISAĆ?

Jeśli list motywacyjny jest jednym z tych zadań, które ciągle odkładasz na później być może teraz znajdziesz chwilę, aby nad nim popracować.  LIST MOTYWACYJNY – JAK GO NAPISAĆ? Mam dla ciebie pomocny PDF, który przeprowadzi cię – niemalże za rękę – przez cały proces stworzenia ciekawej treści listu motywacyjnego.

 

To może być spory ból głowy dla każdego, kto poszukuje pracy. Bardzo często rezygnujemy z jego napisania, bo trudno jest oprzeć się wrażeniu, że ilość czasu poświęcona na jego stworzenie jest niewspółmierna do rezultatów, które dzięki niemu osiągniemy. A jednak czasem warto się nad nim pochylić. Napisanie go wg schematu, który proponuję w załączonym ebooku stanowi również bardzo konkretne przygotowanie do samej rozmowy kwalifikacyjnej.

List motywacyjny - jak go napisać?

Jeśli interesuje cię temat listu motywacyjnego przeczytaj również ten artykuł – List motywacyjny 

Co zyskasz dzięki pracy z ebook’iem – List motywacyjny KROK PO KROKU?

Dość dokładnie przyjrzysz się swoim doświadczeniom i projektom pod kątem oczekiwań pracodawców. Napisanie listu motywacyjnego nie będzie sztuką dla sztuki – jak niektórzy określają ten dokument, ale będzie miało wartość dodaną w postaci uporządkowania sobie najważniejszych informacji zawodowych. Jeśli dawno nie szukałaś/eś pracy, jest to tym bardziej istotne. Ćwiczenia, które są tam zawarte (szczególnie, te pokazujące jak mówić/pisać o swoich doświadczeniach i osiągnięciach) mogą się przydać nie tylko podczas przygotowywania listu motywacyjnego czy rozmowy kwalifikacyjnej, ale w wielu innych sytuacjach zawodowych kiedy ktoś cię poprosi o zaprezentowanie twoich wyników pracy w przejrzysty sposób.

Język listu motywacyjnego

Jak napisać dobry list motywacyjny, który mówi o twoich umiejętnościach, odnosi się do twoich doświadczeń, podkreśla twoje wyniki i mówi o twojej motywacji? Im bardziej naturalny jest język, którego używasz tym lepiej. Unikaj korporacyjnych okrągłych sformułowań nawet jeśli startujesz na stanowisko w korporacji. Tam też pracują ludzie, który poszukują naturalności. Jeśli natrafisz w Internecie na dobrze napisany list nie staraj się potraktować go jak wzór, który trzeba tylko lekko dopasować. W mojej opinii, jeśli chcesz napisać dobry list, to nie ma drogi na skróty – musisz samodzielnie się za niego zabrać. Dlatego stworzyłam PDF, który ma wesprzeć cię w tym zadaniu.

Pozostaje jeszcze kwestia graficznego wyglądu listu. Możesz go napisać w edytorze tekstu, a następnie automatycznie przerzucić całość do PDF. Jeśli masz ochotę możesz nadać mu niepowtarzalny wygląd używając prostego w obsłudze i bezpłatnego programu graficznego canva.  

Gdy napiszesz już list prześlij go do mnie, jeśli będę miała uwagi chętnie się nimi podzielę.

List motywacyjny – jak go napisać? Pobierz PDF >> List motywacyjny – ebook krok po kroku.

 

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontakt

tel. +48 501 213 747
joanna.m.kepinska@gmail.com

Współpraca

Warszawski Gabinet Psychoterapii
www.psychoterapiaempiria.pl
Warszawa, ul. Elektoralna 21/1

Zobacz mnie na Facebooku