18.11.2017 r. / Komentarzy: 0

OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE… czyli jak wziąć sprawy w swoje ręce!

[fb_button]Najciekawsze historie opowiada życie… Oto jedna z nich, w której bohater rzuca wyzwanie przeznaczeniu… Czy to mogłaby być również Twoja historia?

Wprowadzenie

Tomek pracuje w jednej firmie od 28 lat. Przyznaje, że sam nie może w to uwierzyć. Pamięta, że już na studiach chciał pracować w tej firmie… ktoś  z rodziny powiedział nawet, że to chyba jego przeznaczenie… Czas szybko płynie, firma zmieniała się wiele razy a on razem z nią. Wielka organizacja i wielkie możliwości dla kogoś, kto wie co lubi i co chce robić. Szkolenia, ciekawe projekty, współpraca z wieloma osobami z różnych obszarów. Zdobywanie doświadczenia na „żywym organizmie” – systemowe wdrożenia z zakresu nowych technologii – obserwowanie zmiany na początku i na końcu, wyciąganie wniosków. Ogromna wiedza i doświadczenie, dodatkowo możliwość realizacji projektów autorskich. Tomek ceni sobie własny rozwój, a nade wszystko pracę z ludźmi, dla których jest kierownikiem, mentorem, czasem przyjacielem.

Początek zmian…

Jednak nic nie może przecież wiecznie trwać. Możliwości stają się ograniczone. Subiektywnie oceniając firma nie jest już w stanie stworzyć nic nowego. Tomek zaczyna aktywnie szukać pracy. Nie jest to pierwsza próba. Wcześniej jednak nie miał pewności czy naprawdę tego chce. Teraz jest inaczej – nie jest w stanie znieść kolejnych tygodni z brakiem perspektywy czegoś nowego.

Okazuje się, że wiedza i doświadczenie, które zdobył do tej pory jest dosyć unikatowe. Tomek traktuje poszukiwanie pracy na poważnie, jak każdy projekt. Przygotowuje się do rozmów…I ku jego zaskoczeniu, każdy  pracodawca, który rozmawiał z Tomkiem ostatecznie … złożył mu ofertę pracy. Niesamowity komfort !!! Tomek bardzo dokładnie ogląda każdą ofertę, dociera do znajomych, którzy mogą coś powiedzieć o przyszłych pracodawcach. I ostatecznie ….. odrzuca oferty oceniając je jako niewystarczająco dobre lub … zbyt dobre. Nie chce popełnić błędu. Celem jest znalezienie pracy na kolejne kilka lat.

Większość tych decyzji była przemyślana i przegadana. Wśród ofert pracy była jednak taka, która pochodziła od firmy kultowej w branży Tomka – takiej, w której pracują najlepsi z najlepszych. A mimo to ona również została odrzucona.

Nieoczekiwany zwrot akcji

Branża wąska, a jeśli odrzucamy jedną ofertę za drugą, nowe tak szybko nie napłyną. Niewykorzystane okazje lubią się przecież mścić…Czas mijał a Tomek zdał sobie sprawę, że zbyt pochopnie podjął decyzję o odrzuceniu niektórych ofert, a szczególnie jednej z nich. Sytuacja stała się na tyle trudna, że postanowił zwrócić się o pomoc – w przygotowaniu się do nietypowej rozmowy o pracę ?

„Czasami człowiek siada i myśli, że coś jest niemożliwe. Jak na przykład, powrót do odrzuconej przez nas oferty pracy. Otóż NIE, wszystko jest możliwe.  Uświadomić to, pomoże Wam rozmowa z coachem. Najpierw stopniowo „obierzecie” to z emocji, tak aby została merytoryczna strona wyzwania, a z tą drugą już dużo łatwiej pracować, prawda? Przynajmniej ze mną tak było jednak pamiętajcie, wszystko nadal w Waszych rękach! […] – dla mnie to była przygoda z moimi emocjami, za której odbycie pięknie dziękuję”. Opinia Tomka została zamieszczona tutaj.

Epilog

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, która dobyła się już z inicjatywy Tomka, jego przyszły szef powiedział: „Oczywiście, że Pana pamiętam. Świetnych kandydatów się nie zapomina. Wiedzieliśmy, że kiedyś Pan do nas wróci”. Miesiąc temu Tomek rozpoczął pracę w swojej kultowej firmie.

Czy masz historię, którą możesz się podzielić? Zapraszam do komentowania. 

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontakt

tel. +48 501 213 747
joanna.m.kepinska@gmail.com

Współpraca

Warszawski Gabinet Psychoterapii
www.psychoterapiaempiria.pl
Warszawa, ul. Elektoralna 21/1

Zobacz mnie na Facebooku